MedApp chciałby przenieść się na rynek główny GPW w III kw. 2021 r.

MedApp chciałby, aby emisja akcji i przeniesienie notowań na rynek główny GPW nastąpiły w III kw. tego roku, poinformował prezes Krzysztof Mędrala.

„Spółka złożyła prospekt w zeszłym roku. Pracujemy, by w najbliższych tygodniach uzyskać akceptację tego prospektu. Chcemy, by emisja i przeniesienie notowań nastąpiły w III kw.” – powiedział Mędrala podczas prezentacji na GPW Innovation Day.

Prezes wyraził też oczekiwanie, że spółka będzie kontynuowała w tym roku trend stałej poprawy wyników finansowych.

„Od III kw. 2020 r. za każdym razem kwartał do kwartału są wyniki rosnące. Rozwijamy sprzedaż, w każdym z tych kwartałów ma dynamikę większą niż w okresie porównywalnym poprzedniego roku. Spodziewamy się, że ta dynamika zostanie utrzymana w tym roku” – powiedział Mędrala.

MedApp informował w lipcu ub.r., że złożył prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowanym przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Przeniesieniu będzie towarzyszyła oferta publiczna akcji serii H, w ramach której spółka planuje wyemitować do 29 mln nowych akcji.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)