Panattoni wybuduje fabrykę urządzeń medycznych we Wrocławiu

Panattoni wybuduje pierwszy w Europie zakład produkcyjny globalnego dostawcy technologii dla ortodoncji i stomatologii odtwórczej na rynku EMEA, podała spółka. Inwestycja o powierzchni ok. 40 000 m2 powstanie we Wrocławiu i zostanie otwarta w styczniu 2022 roku. Dzięki niej zatrudnienie znajdzie 2 500 osób.

Obiekt pozwoli obsłużyć region EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) i dotrzeć do nawet 150 mln potencjalnych klientów. Panattoni zrealizuje fabrykę o powierzchni 40 000 m2, z czego 20 000 m2 zajmie rozbudowana strefa produkcyjna. Ponadto inwestor skorzysta z tzw. clean roomu, czyli pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych. W zakładzie firma będzie produkować przede wszystkim aparaty ortodontyczne, a nowa fabryka pozwoli dostarczyć na kolejne rynki przezroczyste zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D, podano.

„To dla nas ogromna nobilitacja, że kolejne globalne przedsiębiorstwo podejmując tak ważny krok w rozwoju, stawia na współpracę z Panattoni. Nasza pozycja lidera w dostarczonej powierzchni przemysłowej, potwierdzona przez ostatni ranking PropertyEU procentuje, a doświadczenie, nabywane z kolejnymi zaawansowanymi realizacjami, okazuje się kluczowe dla partnerów z drugiego końca świata – ze Stanów Zjednoczonych czy m.in. Chin. Inwestycja cieszy ogromnie także ze względu na jej wpływ na region, postrzeganie Polski na świecie i przede wszystkim lokalny rynek pracy. Ponadto będzie stanowiła wzór zrównoważonego budownictwa. To po raz kolejny potwierdza, że Panattoni dostarcza obiekty istotne zarówno dla rozwoju lokalnych rynków, jak i całej branży nieruchomości” – powiedział development director w Panattoni Damian Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

(ISBnews)