Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki przedstawią reguły sanitarne obowiązujące podczas nadchodzących wakacji. Zaobserwować można wyraźny spadek zakażeń i hospitalizacji oraz mniejszy odsetek wykonywanych testów, co oznacza, że luzowanie obostrzeń nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyspieszenia pandemicznego.
–Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie targów i konferencji z limitem jednej osoby na 15 m2, zwiększony zostanie również limit wesel i zgromadzeń do 150 osób. W najbliższym czasie zmiany obejmą także transport publiczny – obowiązywać będzie obłożenie do 75% miejsc. Do limitów tych nie są wliczane osoby zaszczepione, co – zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – ma stanowić zachętę do szczepień.

Gazeta Wyborcza
–Gdy w bliźniaczej ciąży jeden płód ma wadę letalną, która zagraża drugiemu, niemożliwe jest usunięcie chorego płodu, wynika z odpowiedzi na pytanie senatora Krzysztofa Brejzy (KO), udzielonej przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę.