Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Ministrowie gospodarki państw Grupy Wyszehradzkiej i Francji podpisali deklarację o współpracy w zakresie rozwoju przemysłu farmaceutycznego. Celem jest większe uniezależnienie Europy od dostaw farmaceutyków z Azji. Rządy chcą koordynować poszukiwania nowych substancji czynnych, planują konsultacje i współpracę w zakresie produkcji leków.
–Poradnie podstawowej opieki zdrowotnej mogą stracić do 60% dochodów po zmianach w finansowaniu wizyt telefonicznych, zakładających, że ryczałtowa stawka kapitacyjna, otrzymywana przez lekarzy za zapisanych do nich pacjentów, będzie wyższa, gdy najwięcej jest osobistych konsultacji, a najmniej teleporad.

Rzeczpospolita
–Polska wciąż nie podjęła decyzji, czy obejmować obowiązkową kwarantanną podróżnych przybywających z Wysp Brytyjskich, gdzie błyskawicznie roznosi się Delta, nowa mutacja wirusa Covid-19. Pfizer i Moderna podają, że ich szczepionki zapewniają 88-proc. ochronę przed nowym wariantem. Delta charakteryzuje się zwiększoną o ok. 60% łatwością transmisji w porównaniu do wariantu Alfa.