Na Podhalu odbędzie się niedzielna akcja szczepień w kościołach

To będzie zupełnie nowa inicjatywa mająca na celu zachęcenie obywatelu Małopolski do szczepień przeciw COVID-19. W najbliższą niedzielę powstaną mobilne punkty w 6 parafiach rzymskokatolickich na Podhalu, w których wierni uczestniczący w mszach świętych będą mogli się zaszczepić.

Zgodnie z danymi Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego to właśnie w gminach podhalańskich notowany jest najniższy wskaźnik wyszczepienia na poziomie zaledwie 15 proc.

W najbliższą niedzielę w sześciu kościołach będzie można skorzystać z procedury szczepienia w godzinach od 7.30 do 15.30. Do dyspozycji będzie po 300 szczepionek jednodawkowych preparatu Johnson&Johnson.

Za sprawne przeprowadzenie szczepień odpowiedzialne będą zespoły medyczne ze Szpitala Powiatowego im.dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.
Punkty szczepień będą czynne w parafiach w : Lipnicy Wielkiej, Czarnym Dunajcu, Szaflarach, Białym Dunajcu, Zębie i Bukowinie Tatrzańskiej.

Z informacji przekazanej mediom przez Małopolski Urząd Wojewódzki wynika , że wykonano już 2.7 mln szczepień z czego w województwie jest zaszczepionych w pełni 1,2 mln osób.

Wojciech Żurawski, Kraków