Dimedic uruchamia przychodnię online na Litwie

Dimedic, przychodnia online działająca na polskim rynku od ponad 6 lat, uruchomiła przychodnię na Litwie. To pierwsza w krajach bałtyckich i trzecia w Europie przychodnia telemedyczna Dimedic.

Przychodnia telemedyczna Dimedic na Litwie to pierwsza tego typu placówka na tym rynku. Litewscy pacjenci od 7 lipca 2021 roku mogą korzystać z konsultacji medycznych online opartych o formularze – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta. Pacjenci mają do dyspozycji niemal 20 konsultacji lekarskich online, z możliwością wystawienia z e-recepty m.in. na przedłużenie leków antykoncepcyjnych, infekcje intymne czy męskie schorzenia. W najbliższym czasie – dzięki współpracy z litewską siecią aptek – wprowadzony zostanie system rezerwacji i odbioru przepisanych przez lekarzy leków w wybranych placówkach.

„Litwa to kolejny – po Polsce i Wielkiej Brytanii – rynek na którym rozwijamy usługi telemedyczne i oferujemy konsultacje online. Doświadczenia i standardy wypracowane w ciągu ostatnich lat pozwalają na skalowanie projektu na nowe rynki i tworzenie jeszcze lepszej przychodni internetowej. W najbliższym czasie planujemy uruchomienie Dimedic na innych rynkach europejskich” – mówi cytowany w komunikacie Maciej Szwajcowski, CEO Dimedic.

Już dziś recepty Dimedic realizowane są w całej Unii Europejskiej.

Dimedic to jedna z największych przychodni online w Polsce. Działa od ponad 6 lat. Z jej usług skorzystało już ponad 160 tysięcy osób. Obecnie oferuje ponad 30 konsultacji medycznych, telefonicznych i za pośrednictwem formularzy: dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.