MedApp chce utrzymać 3-cyfrową dynamikę przychodów i zysków w 2-3 lata

MedApp ma nadzieję utrzymać dotychczasową, trzycyfrową dynamikę wzrostu przychodów i wyników finansowych w okresie najbliższych 2-3 lat, zapowiedział prezes Krzysztof Mędrala.

„W ciągu 2-3 lat, przy realizacji IPO w III kwartale tego roku, chcemy utrzymać trzycyfrową dynamikę przychodów i wyników” – powiedział Mędrala podczas telekonferencji.

W I półroczu 2021 r. MedApp osiągnął 3,17 mln zł EBITDA wobec 2,93 mln zł w całym roku 2020 oraz 1,84 mln zł zysku netto, w porównaniu do 1,92 mln zł w całym 2020 roku.

„A pamiętajmy, że zwyczajowo trzeci i czwarty kwartał roku są dla nas lepsze. Zakładamy, że ta dynamika się utrzyma” – dodał.

Jak podkreślił, jednym z celów emisji do 29 mln nowych akcji serii H, która będzie towarzyszyć przejściu z NewConnect na rynek główny GPW, jest wejście na rynek amerykański, a w dalszej perspektywie kanadyjski.

„Po wejściu do USA spodziewamy się dwu-trzykrotnego zwiększenia sprzedaży aplikacji” – podkreślił prezes.

Obecnie spółka ma sprzedanych 18 licencji CL Holo, a w latach 2021-2023 zakłada ponad 200 nowych licencji.

„W zeszłym roku o tej porze mieliśmy wykonanych ok. 30 zabiegów przy wykorzystaniu naszego rozwiązania, a w tym roku już blisko 90. Dojście do pierwszy 100 zabiegów zajęło nam około roku, ale jestem przekonany, że dojście do 1 000 zabiegów będzie nieporównanie krótsze” – podsumował Mędrala.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)