MedApp miał 1,84 mln zł zysku netto w I poł. 2021 r.

MedApp uzyskał przychody w wysokości 5,47 mln zł zł i wypracował zysk netto wysokości 1,84 mln zł w I połowie 2021 r., podała spółka.

Wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników za cały 2020 rok, kiedy przychody wynosiły 6 025 tys zł, a zysk netto 1 915 tys zł, podkreślono.

W II kw. spółka zanotowała 3,53 mln zł przychodów i 1,46 mln zł zysku netto. EBITDA wyniosła 2,19 mln zł.

„Pozyskaliśmy kolejnych dystrybutorów w Polsce oraz na rynku europejskim – we Francji i Luksemburgu, równocześnie rozwijając pozostałe kanały sprzedaży. Konsekwentnie poszerzamy funkcjonalności naszych wiodących rozwiązań, CarnaLife Holo i CarnaLife System. […] Wierzę, że dzięki IPO, które chcielibyśmy przeprowadzić w III kwartale 2021 roku, utrzymamy dotychczasową dynamikę rozwoju naszej spółki” – powiedział prezes MedApp Krzysztof Mędrala, cytowany w komunikacie.

Spółka pozostaje w procesie przygotowań do debiutu na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt emisyjny jest obecnie analizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, zakończono.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)