Medicover przejmuje sieć klinik leczenia niepłodności w Norwegii

Medicover przejęła Klinikk Hausken, prywatną firmę medyczną specjalizującą się w zapłodnieniu metodą in vitro w Norwegii, z największą tego typu prywatną kliniką w kraju, zlokalizowaną w Oslo. Nowa inwestycja oznacza również wejście Medicover na norweski rynek.

Klinikk Hausken to sieć prywatnych klinik zajmujących się leczeniem niepłodności w Norwegii. Została założona w 2006 r. przez dra Jona Hauskena, ginekologa położnika, pioniera skandynawskiego środowiska specjalistów w zakresie zapłodnienia in vitro. Jest największą prywatną firmą zajmującą się zapłodnieniem in vitro w Norwegii, wykonującą ponad 2800 cyklów in vitro rocznie. Sieć dysponuje czterema klinikami w największych miastach w Norwegii, w tym jedną w Oslo, będącą największą kliniką in vitro w kraju.

„Klinikk Hausken cieszy się doskonałą opinią ze względu na wysoką skuteczność zabiegów oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii i specjalistycznego sprzętu w leczeniu. Firma zatrudnia łącznie 29 osób z personelu medycznego i administracyjnego” – podkreśla firma w komunikacie.

W ramach akwizycji Medicover przejął 70% udziałów Klinikk Hausken AS (wcześniejsza nazwa spółki to Fertilitet Vest AS). Medicover zdecydował się zainwestować w Klinikk Hausken w związku z niedawną liberalizacją norweskiego prawa w zakresie zapłodnienia in vitro. Zmiana legislacyjna doprowadzi do istotnego zwiększenia popytu na te usługi, gdyż pacjenci zainteresowani leczeniem niepłodności w sektorze prywatnym nie będą już musieli jeździć na terapię za granicę.

„Mamy okazję wchodzić na norweski rynek w bardzo ekscytującym momencie, gdy niedawna liberalizacja przepisów przyczyni się do wzrostu popytu na zabiegi in vitro. Przejęcie Klinikk Hausken, największej sieci klinik zajmujących się leczeniem niepłodności (w tym metodą in vitro) i osiągającej najlepsze wyniki leczenia, pozwoli nam umocnić pozycję lidera w tym sektorze” – skomentował James Barr, dyrektor zarządzający Pionu Usług Leczenia Niepłodności, Medicover.

Medicover prowadzi działalność w zakresie usług medycznych oraz usług diagnostyki laboratoryjnej. Posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma została założona w 1995 roku. Obecnie najszerszą działalność realizuje w Polsce, Niemczech, Rumunii, na Ukrainie i w Indiach.