Setareh Shamsili zrezygnowała z funkcji członka zarządu Ryvu Therapeutics

Dr Setareh Shamsili zrezygnowała z funkcji członka zarządu i dyrektora ds. medycznych Ryvu Therapeutics ze skutkiem na dzień 31 sierpnia 2021 r., podała spółka.

„Powodem rezygnacji są względy osobiste” – czytamy w komunikacie.

W okresie przejściowym wsparcie merytoryczne w zakresie badań klinicznych w formie dodatkowych konsultacji ma zapewnić spółce prof. dr. n. med. Axel Glasmacher, pełniący od 2019 r. funkcję członka rady nadzorczej.

„Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Setareh za postępy w projektach klinicznych Ryvu, które miały miejsce w okresie jej współpracy ze spółką, za rozbudowę zespołu klinicznego oraz wkład w rozwój korporacyjny spółki, a także życzymy jej powodzenia w dalszej karierze. Axel jest kluczowym członkiem naszej rady nadzorczej i wnosi do spółki ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju leków onkologicznych. Jesteśmy podekscytowani perspektywą jego większego zaangażowania w prace Ryvu” – skomentował prezes Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie.

Axel Glasmacher jest onkologiem z ponad 25-letnim doświadczeniem. Aktualnie pełni funkcję dyrektora niewykonawczego w radzie nadzorczej 4D Pharma, jak również jest członkiem zarządu międzynarodowej organizacji non-profit The Cancer Drug Development Forum, podano w materiale.

Setareh Shamsili została członkiem zarządu Ryvy Therapeutics w październiku 2019 r., a funkcję dyrektora ds. medycznych pełniła od lipca 2019 r.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia ok. 150 naukowców, z których ok. 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

(ISBnews)