Synektik liczy na start III fazy badań kardioznacznika w najbliższych miesiącach

cof

Synektik prowadzi przygotowania do startu III fazy badań klinicznych w projekcie kardioznacznika i będzie je mógł rozpocząć w perspektywie najbliższych miesięcy, podała spółka w prezentacji.

„Jesteśmy u progu możliwości rozpoczęcia tej fazy. Mamy umowy z ośrodkami, które będą wykonywały te badania. Te ośrodki rozpoczęły procesy związane z rekrutacją pacjentów” – powiedział wiceprezes Dariusz Korecki podczas konferencji online.

„Po zakończeniu tej fazy badań będzie można składać wnioski o rejestrację. Będziemy składali wnioski w Polsce, Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata. Prawdopodobnie część rejestracji będzie składana już z naszym partnerem. Bo dla nas ten projekt jest projektem, gdzie przez komercjalizację rozumiemy podpisanie umowy partneringowej z jedną z dużych, największych firm z rynku radiofarmaceutyków lub urządzeń do diagnostyki obrazowej” – dodał.

Kardioznacznik to innowacyjny radiofarmaceutyk służący do diagnostyki chorób serca, nad którym obecnie pracują naukowcy Synektik.

Grupa Synektik dostarcza rozwiązania informatyczne, nowoczesną technologię oraz pełen zakres usług i wsparcia dla placówek medycznych, w zakresie radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)