Synektik zaprezentuje strategię na kolejnych kilka lat za 5-6 miesięcy

Synektik pracuje nad strategią na kolejnych kilka lat i przedstawi ją za 5-6 miesięcy, poinformował wiceprezes Dariusz Korecki. Będzie ona zakładać m.in. rozszerzanie oferty i sprzedaży zagranicznej.

„Obecna strategia obejmuje lata 2017-2021, więc już w tej chwili przygotowujemy się do publikacji nowej. Byłaby ona publikowana na przełomie 2021/2022 roku, czyli w perspektywie najbliższych 5-6 miesięcy. Obejmie okres kilku następnych lat. Na pewno akcenty będą położone częściowo na nowe kwestie, które albo nie stanowią w naszym portfolio produktowym istotnych przychodów, albo takie, nad którymi teraz pracujemy” – powiedział Korecki podczas konferencji online.

Potwierdził, że strategia będzie uwzględniać możliwości, które daje nowa perspektywa finansowa UE i Krajowy Plan Odbudowy.

„Tak – będą one podnoszone w ramach nowej strategii, ale zamierzenie zarządu polega głównie na tym, byśmy rozszerzali ofertę. Chodzi o wzrost polegający na rozszerzaniu portfolio produktów” – podkreślił.

„W perspektywie najbliższych lat udział sprzedaży zagranicznej na pewno będzie większy dzięki rozbudowie oferty produktowej” – dodał.

Grupa Synektik dostarcza rozwiązania informatyczne, nowoczesną technologię oraz pełen zakres usług i wsparcia dla placówek medycznych, w zakresie radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)