W Małopolsce zaszczepiono podczas weekendu 1900 osób

W trakcie ostatniego weekendu 31 lipca-1 sierpnia w Małopolsce zorganizowano 19 punktów szczepień. Część z nich, dzięki współpracy w archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską, funkcjonowało bezpośrednio przy kościołach. Po zakończeniu niedzielnych mszy, wierni mogli skorzystać ze szczepienia jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Łącznie z tej możliwości skorzystało ok.1,9 tys osób.

Od początku wakacji udało się zaszczepić w ramach weekendowych akcji 14,5 tys.osób. Część z nich to są turyści, którzy przebywali na wypoczynku w Małopolsce.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał w oświadczeniu dla mediów, że „w sierpniu akcja będzie kontynuowana i kolejni chętni będą mogli skorzystać i zabezpieczyć się przed COVID-19. Trzeba stwarzać jak najwięcej okazji żeby wszyscy skorzystali ze szczepienia w dowolnym, wygodnym dla siebie terminie”.

W województwie małopolskim zaszczepionych jest w pełni ok. 44 proc mieszkańców, co daje 10 miejsce w skali całego kraju. Zdecydowanie lepiej jest w samym Krakowie gdzie ten wskaźnik zbliża się do poziomu 60 proc.

Wojciech Żurawski, Kraków