AstraZeneca po raz kolejny ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego

Na podstawie decyzji Ministra Rozwoju i Technologii, AstraZeneca utrzymuje nadany w ubiegłym roku status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

W 2020 r. AstraZeneca, na mocy decyzji Ministra Rozwoju i Technologii, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna w Polsce, dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego. Po wnikliwej analizie działalności firmy, we wrześniu br. AstraZeneca otrzymała rozstrzygnięcie o utrzymaniu statusu na kolejny rok.

„Od 30 lat konsekwentnie stawiamy na Polskę, która jest dla AstraZeneca strategicznym rynkiem. Jesteśmy niezwykle dumni jak wiele udało nam się osiągnąć przez te lata – zapewnianie polskim pacjentom dostępu do najbardziej przełomowych terapii lekowych, odpowiadających na pilne wyzwania zdrowotne, a także zwiększanie zatrudnienia oraz nakładów na R&D, w tym inwestycja w Warszawskie Centrum Operacyjne Badań Klinicznych” – podkreśla Wiktor Janicki, Prezes AstraZeneca Pharma Poland.

„Utrzymanie przez AstraZeneca statusu centrum badawczo-rozwojowego na kolejny rok świadczy o naszym konsekwentnym rozwoju i stanowi realizację naszej ambicji, by być kluczowym partnerem kształtującym ekosystem innowacji w Polsce” – wskazuje Alina Pszczółkowska, Wiceprezes AstraZeneca.

Przyznawany przez ministra właściwego w sprawach gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi narzędzie wsparcia dla przedsiębiorstw specjalizujących się w B+R w konkretnych obszarach np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest sprzedaż wyników własnych prac B+R do gospodarki. Obecnie w Polsce status Centrum Badawczo-Rozwojowego otrzymało ponad pięćdziesiąt podmiotów gospodarczych.