Medicover przejął dwie kolejne sieci klubów fitness, ma 70 takich placówek

Medicover przejął kolejne dwie sieci klubów fitness z łącznie 11 obiektami i obecnie posiada 70 takich placówek, podała firma.

„Z końcem września biznes Medicover powiększa się o nowe sieci – Fitarena i Quanfit, czyli odpowiednio: 8 i 3 nowoczesne obiekty sportowe (kluby fitness i siłownie). Ta akwizycja przypieczętowuje dwukrotny wzrost liczby posiadanych przez Medicover klubów w ciągu jednego miesiąca” – czytamy w komunikacie.

Przejęte sieci Fitarena i Quanfit stanowią łącznie 11 obiektów.

„Nasz dynamiczny wzrost w obszarze sportu, w dodatku w tak krótkim czasie, to odzwierciedlenie wręcz sportowej ambicji Medicover, by rozwijać unikalną ofertę usług dla zdrowia i wellbeingu i efektywnie docierać z nią do coraz to nowych miejsc na mapie Polski” – powiedział dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych Medicover Artur Białkowski, cytowany w komunikacie.

Fitarena i Quanfit to sieci zlokalizowane w województwach dolnośląskim i lubuskim. Kluby fitness i siłownie działające pod tymi markami to wielofunkcyjne obiekty sportowe, przystosowane do zróżnicowanych form aktywności ruchowej (m.in. treningi personalne, treningi na siłowni, basenie), zabiegów wellness, a także zajęć relaksacyjnych. Sieci kierują swoją ofertę do klubowiczów w różnym wieku, w tym do dzieci od 12. roku życia, a także seniorów.

Aktualnie Medicover Sport to dostęp do ok. 4,5 tysiąca obiektów sportowych i rekreacyjnych, m.in.: klubów fitness, sal gimnastycznych, basenów, kręgielni, sal bilardowych.

(ISBnews)