Poznań: szpital PL Certus ma nowoczesny blok operacyjny i nową przychodnię

Należący do grupy EMC poznański szpital PL Certus uruchomił nową salę operacyjną. Przebudowany i zmodernizowany blok operacyjny został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. A na 4 października zaplanowane jest także otwarcie Centrum Medycznego nr 1. w nowej lokalizacji.

Na zmodernizowanym bloku będą wykonywane operacje z zakresu: chirurgii ogólnej, dziecięcej i plastycznej, urologii, ginekologii, uroginekologii, laryngologii i ortopedii – metodami laparoskopii i klasyczną. Blok wyposażono także w konieczny, nowoczesny sprzęt.

„Leczenie operacyjne to często jeden z najważniejszych etapów terapii wielu schorzeń. W PL Certus codziennie sięgamy po najnowocześniejsze technologie, umożliwiające i ułatwiające skuteczne leczenie i dbanie o zdrowie osób, które nam zaufały. Podążając za nowoczesną myślą techniczną, wdrażamy nowe rozwiązania, które przenoszą możliwości medycyny na wyższy poziom” – podkreśla cytowana w komunikacie Karolina Laskowska, dyrektor naczelny szpitala Certus.

„Zadbaliśmy także o opiekę pooperacyjną. Wszyscy pacjenci po zabiegach trafiają na 4-stanowiskową, komfortową salę wybudzeniową, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt. W przypadku zabiegów niosących większe ryzyko powikłań, pacjenci trafiają na sale intensywnego nadzoru medycznego, gdzie całodobowo czuwa nad nimi wyspecjalizowany personel mający do dyspozycji sprzęt monitorujący funkcje życiowe. Szpital PL CERTUS zapewnia również całodobową opiekę anestezjologiczną” – tłumaczy Karolina Laskowska.

Do dyspozycji pacjentów oddane zostanie Centrum Medyczne nr 1 w nowej odsłonie umiejscowione w nowej lokalizacji, przy ul. Marcelińskiej 90. Od 4 października będzie tu można wykonać kompleksowe badania krwi, USG, RTG narządów czy EKG, jak również skorzystać z porad specjalistów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (NFZ), jak i odpłatnie. Placówka działa nieprzerwanie od 1 grudnia 2003 roku. W ramach umowy z NFZ pacjenci mogą skorzystać z porady m.in.: lekarza rodzinnego, ginekologa, otolaryngologa, neurologa czy chirurga plastycznego.

Inwestycje to kluczowa cecha różnicująca publiczny i prywatny sektor medyczny. Ma to wpływ na decyzje pacjentów. Z danych ujętych w raporcie przygotowanym w marcu 2021 przez Instytut Badań Zmian Społecznych wynika, że prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej. Analiza wskazuje też, że 46,1 procenta Polaków obecnie korzysta z prywatnej opieki medycznej i planuje korzystać z niej dalej.