Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że szpitale rozładowują kolejki do specjalistów, które urosły podczas pandemii Covid-19, jednak między poszczególnymi województwami wciąż istnieją ogromne różnice w czasie oczekiwania na wizyty.
–Jak podaje „DGP”, rząd rozważa wprowadzenie od października opłat za szczepionkę przeciw Covid-19. Cena miałaby wynosić ok. 60 zł. Rządzący liczą na to, że wizja opłat zachęci osoby niezaszczepione do przyjęcia wciąż bezpłatnej wakcyny.
–Zdaniem wirusologa prof. Krzysztofa Pyrcia kolejna fala pandemii już się rozpoczęła, świadczyć o tym mają tygodniowe przyrosty, które od kilku dni oscylują wokół 50%. Wczoraj odnotowano 183 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najbardziej pesymistyczny wariant zakłada ok. 50 tys. nowych zachorowań dziennie w szczycie czwartej fali, w opinii resortu zdrowia będzie to co najwyżej kilka tysięcy.

Rzeczpospolita
–Zdaniem ekspertów sprzedaż kodów na zdalne wizyty u lekarzy przez sieć Żabka może być sprzeczna z nowelizacją rozporządzenia ws. standardu udzielania teleporad. Pierwsze w Polsce przedpłacone vouchery na teleporadę lekarską są dostępne od 1 września, konsultacja z lekarzem POZ kosztuje 55 zł, ze specjalistą – 75 zł.