KPRM: Chcemy umożliwić szczepienie kolejną dawką wszystkich pełnoletnich

Rząd chce umożliwić szczepienie trzecią dawką preparatu przeciw COVID-19 wszystkim osobom pełnoletnim, poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM). Wczoraj odbyło się spotkanie Rady Medycznej przy premierze w tej sprawie.

„W trosce o bezpieczeństwo Polaków, rząd pracuje nad procesem, który już niedługo umożliwi szczepienie trzecią dawką wszystkim pełnoletnim osobom w Polsce, które przyjęły do tej pory dwie dawki preparatu. Wspólnie z ministrem zdrowia zdecydowano, że takie szczepienia mogłyby rozpocząć się w ciągu kilku tygodni” – czytamy w komunikacie.

Od początku września trzecią dawkę szczepienia przeciw koronawirusowi mogą przyjmować osoby m.in. leczone onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażone HIV. Natomiast od 24 września kolejna dawka szczepionki została udostępniona osobom, które ukończyły 50 lat.

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. Do jej zadań należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych – takich jak rozporządzenia, które wprowadzają nowe zasady i ograniczenia w kraju.

(ISBnews)