Master Pharm zaprosił do sprzedaży do 1 mln akcji własnych po 4,5 zł/szt.

Zarząd Master Pharm ogłosił zaproszenie do składania ofert sprzedaży do 1 mln akcji własnych spółki , stanowiących łącznie nie więcej niż 4,65% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu po cenie 4,5 zł za akcję, podała spółka.

Oferty sprzedaży będą przyjmowane od 6 do 13 października, a przewidywany dzień zawarcia i rozliczenia transakcji nabycia akcji to 18 października.

Na dzień publikacji ogłoszenia spółka posiada 1 574 774 akcji własnych, stanowiących, w zaokrągleniu, 7,32% kapitału zakładowego, z których spółka nie ma możliwości wykonywania prawa głosu na WZA, podano także.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu ogłoszenia jest mBank.

„Przeprowadzony w sierpniu pierwszy skup akcji spotkał się dużym zainteresowaniem inwestorów. Kontynuujemy ten kierunek, ponownie proponując wysoką premię wobec wyceny rynkowej. Chcemy umożliwić akcjonariuszom zakończenie inwestycji na atrakcyjnych warunkach i jednocześnie częściowo zrekompensować ostatni negatywny sentyment do spółki” – powiedział prezes Master Pharm Jacek Franasik, cytowany w komunikacie.

Pod koniec sierpnia br., w odpowiedzi na zaproszenie Master Pharm do sprzedaży 2,26 mln akcji spółki, zostało złożonych 21 ofert sprzedaży akcji na łączną liczbę 1 154 974 akcji, tj. około 51,11% liczby akcji objętych zaproszeniem oraz około 5,37% wszystkich akcji spółki.

W połowie sierpnia Master Pharm poinformował, że przeprowadzi skup do 2 260 000 akcji własnych po cenie 4,2 zł za akcję.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

(ISBnews)