NanoGroup: Produkcja kandydata na lek onkologiczny PolEpi do końca I kw. 2022 r.

NanoVelos – spółka zależna NanoGroup – na podstawie umowy z Guangdong Sunho Pharmaceutical Co. i aktualizacji jej założeń poinformowała, że produkcja pierwszej partii kandydata na lek onkologiczny o nazwie PolEpi oraz placebo ma zostać zakończona zakończona nie później niż do końca I kw. 2022 r., podało NanoGroup.

„Wobec wydłużenia czasu dostawy do Chin składników niezbędnych do produkcji oraz na skutek przedłużającego się, w porównaniu do pierwotnych założeń, procesu optymalizacji liofilizacji, NanoVelos zakłada, że produkcja zostanie zakończona nie później niż do końca I kwartału 2022 r.” – czytamy w komunikacie.

NanoVelos wyjaśnia, że trudności w zaplanowaniu długości procesu optymalizacji liofilizacji wynikają z jego złożoności związanej z przeskalowaniem produkcji kandydata na lek onkologiczny z wielkości laboratoryjnych na wielkości przemysłowe. Zamówione przez NanoVelos materiały są niezbędne do zakończenia badań przedklinicznych i rozpoczęcia badań klinicznych w kierunku leczenia raka jajnika u pacjentów.

W marcu spółka informowała, że NanoVelos zakładał, iż produkcja zostanie zakończona do 30 września 2021 r.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

(ISBnews)