Medinice rozpoczęło fazę przewlekłą badań przedklinicznych w projekcie MiniMax

Medinice, przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, rozpoczęło badanie przedkliniczne fazy przewlekłej na zwierzętach w projekcie elektrody MiniMax, podała spółka.

„Celem pierwszorzędowym badania przedklinicznego będzie ocena bezpieczeństwa zastosowania wyrobu medycznego MiniMax. Celem drugorzędowym badania przedklinicznego będzie ocena skuteczności urządzenia MiniMax” – czytamy w komunikacie.

Elektroda MiniMax to pierwsza na świecie elektroda „2 w 1” do ablacji przezskórnej posiadającą funkcje diagnostyczne i lecznicze, która będzie stosowana podczas zabiegów ablacji bez konieczności użycia szkodliwego dla pacjentów i personelu medycznego promieniowania rentgenowskiego, wskazano dalej.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

(ISBnews)