Rusza II edycja konkursu „Grant na zdrowie”

Gedeon Richter oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ogłaszają II edycję programu, który dedykowany jest działaniom na rzecz poprawy jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet. Dwie wyróżnione organizacje pacjentów otrzymają grant w wysokości 20 000 zł na realizację zwycięskich projektów. Zgłoszenia można nadsyłać do 15.12.2021r.

„Z wielką przyjemnością przystępujemy do kolejnej edycji programu „Grant na zdrowie”, ponieważ inicjatywa ta całkowicie wpisuje się w fundamentalne działanie Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej jakim jest wsparcie i rozwój organizacji pacjentów w Polsce” – wyjaśnia Igor Grzesiak, Wiceprezes Zarządu Fundacji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej – „Zeszłoroczna edycja konkursu pokazała nam wszystkim, jak wiele potrzeb pozostaje jeszcze do zrealizowania w obszarze związanym ze zdrowiem kobiet. Organizacje pacjentów bardzo dobrze znają te potrzeby, dzięki czemu w prezentowanych projektach zawsze kierują się dobrem pacjenta i starają się odpowiadać na oczekiwania swoich odbiorców. Udzielone granty umożliwią realizację tych inicjatyw” – dodaje.

„Dla Gedeon Richter zdrowie kobiet jest wartością szczególną. Zdajemy sobie sprawę, że troska o nie to dużo więcej niż dostarczanie wartościowych terapii. Pacjentki oczekują nie tylko poprawy zdrowia i samopoczucia, ale także potrzebują wsparcia w zmaganiach z chorobą i pomocy w codziennym życiu. Społeczeństwo natomiast wymaga udostępnienia informacji i podniesienia świadomości na tematy związane ze zdrowiem kobiet” – tłumaczy Aneta Grzegorzewska, Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

„Grant na zdrowie” to konkurs, do którego mogą przystąpić polskie organizacje pozarządowe, których celem jest poprawa jakości życia pacjentów i ich opiekunów. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwie koncepcje możliwe do wdrożenia w 2022 roku. Zgłoszony projekt powinien odpowiadać na najpilniejsze potrzeby zdrowotne kobiet, przyczyniać się do budowania świadomości pacjentek nt. profilaktyki, standardów w leczeniu, bądź poprawiać jakość życia w chorobie. Do konkursu mogą zgłosić się również organizacje, które nie mają doświadczenia w realizacji tego typu projektów.

Projekty zostaną oceniane przez Kapitułę Konkursu na podstawie kryteriów takich jak zgodność z zadaniem konkursowym, budżet – przygotowany w oparciu o realne wyceny czy pomysły na rozwój koncepcji w przyszłości.

Nagrodą główną, którą otrzymają dwie wyróżnione organizacje jest grant w wysokości 20 000 zł przeznaczony na realizację zwycięskich projektów. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 grudnia 2021 r. Ogłoszenie wyników oraz uroczystość rozdania nagród odbędą się w Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2022 r.
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie: www.gedeonrichter.pl/grant-na-zdrowie/