Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że będzie starał się o to, aby nauczyciele nie byli poddawani obowiązkowym szczepieniom przeciw Covid-19, oznaczałoby to bowiem 10–15% problemów kadrowych w szkołach. Obecnie zaszczepiło się do 80% kadry.
–Poseł PiS Czesław Hoc z sejmowej Komisji Zdrowia powiedział, że w Sejmie przygotowywany jest projekt nowelizacji specjalnej ustawy covidowej, zgodnie z którym pracodawca będzie miał prawo zażądać od pracownika ważnego testu w kierunku Covid-19 (równoznaczne będą status ozdrowieńca i pełne szczepienie), a także sprawdzić, czy klienci powyżej 30% obłożenia mają dokumenty potwierdzające szczepienie, przebycie Covid-19 lub ważny test.

Gazeta Wyborcza
–Z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Africa Health Research Institute w Durbanie oraz oświadczeń firm Pfizer i BioNTech wynika, że trzykrotny kontakt z antygenami koronawirusa może zapewnić wystarczającą ochronę przed wariantem omikron. Podanie trzeciej dawki szczepionki zwiększa 25-krotnie produkcję przeciwciał.