Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Nie odbyło się zaplanowane na środę pierwsze czytanie na Komisji Zdrowia projektu ustawy umożliwiającej firmom weryfikację pracowników pod kątem zakażenia Covid-19. Przyczyną była zbyt duża liczba osób na sali i odmowa założenia maseczek ochronnych przez posłów Konfederacji, co było sprzeczne z zasadami reżimu sanitarnego.
–Dziś rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Jak podaje resort zdrowia, najwięcej zapisów jest w grupie 11-latków – 20,5 tys., w przypadku 10-latków jest to ponad 18 tys., a 9-latków – blisko 16 tys.

Dziennik Gazeta Prawna
–Od środy zmianie uległy zasady dotyczące kwarantanny domowej w przypadku wystąpienia Covid-19 u jednego z domowników. W efekcie przestały być z niej zwolnione osoby zaszczepione lub ze statusem ozdrowieńca – z kwarantanny zwalnia wyłącznie negatywny wynik testu diagnostycznego, który zostanie wykonany po stwierdzeniu SARS-CoV-2 u współmieszkańca.
–Rozpoczął się proces konsultacji społecznych projektu ustawy o zawodzie ratownika oraz samorządzie ratowników medycznych. Głównym założeniem jest utworzenia samorządu ratowników, czyli Krajowej Izby Ratowników Medycznych. Projekt wprowadza również możliwość kształcenia ratowników medycznych na studiach II stopnia.