Spółka zal. Medicalgorithmics otrzymała 1,9 mln USD wsparcia od rządu USA

Medi-Lynx Cardiac Monitoring – spółka zależna Medicalgorithmics – pozyskała 1,9 mln USD (ok. 7,8 mln zł) w ramach programu wsparcia (Provider Relief Fund Phase 4 payment) dla dostawców Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, w celu pokrycia ich utraconych przychodów ze względu na SARS-CoV-2 oraz pokrycia kosztów na wydatki związane z ochroną zdrowia, podał Medicalgorithmics.

„Część otrzymanej kwoty, wydatkowana pod określonymi warunkami na finansowanie działalności operacyjnej, jest bezzwrotna. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez zarząd spółki, Medi-Lynx planuje wydatkować pozyskane środki w całości zgodnie z warunkami umożliwiającymi umorzenie pożyczki” – czytamy w komunikacie.

W 2020 roku Medi-Lynx otrzymała również fundusze z tego programu w wysokości ok. 1 mln USD (ok. 4 mln zł), a kwota ta nie była zwracana i została umorzona.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews)