Upmedic pozyskał 1,1 mln zł na rozwój od funduszu LT Capital

Polski startup medyczny Upmedic – twórca i dostawca inteligentnego oprogramowania do tworzenia wysokiej jakości dokumentacji medycznej- pozyskał 1,1 mln zł (250 tys. euro) od funduszu venture capital LT Capital, podała spółka. Środki zostaną przeznaczone na rozwój.

Upmedic stworzył inteligentny kreator opisów diagnostycznych, pozwalający tworzyć opisy badań o 70% szybciej niż przy użyciu dotychczas stosowanych metod, podano w komunikacie.

„Rozwój nowych technologii zrewolucjonizował wiele sfer naszego życia, ale w przypadku opieki medycznej i służby zdrowia, ma jeszcze wiele do usprawnienia. Tak dzieje się z diagnostyką obrazową – aż 2/3 czasu radiologa jest dziś poświęcane nie na leczenie, lecz tworzenie dokumentacji i opisów badań. Mamy do czynienia z sytuacją, w której, mówiąc skrótowo, biurokracja ma dwukrotnie większe znacznie niż pacjent. Upmedic powstał, by odwrócić tę niekorzystną proporcję i dobro oraz zdrowie pacjenta znowu postawić na pierwszym miejscu” – powiedział prezes Upmedic Paweł Paczuski, cytowany w komunikacie.

Upmedic udostępnia swoje rozwiązanie placówkom medycznym w modelu subskrypcyjnym, a rozlicza się w formie miesięcznej lub rocznej opłaty za użytkownika. Z oprogramowania spółki można korzystać w chmurze lub w sieci lokalnej (on-premises) albo jako rozwiązanie typu „white label” zintegrowane z systemami RIS/HIS w placówce.

W pierwszej kolejności Upmedic myśli o rozwoju w Polsce, gdzie ma już pierwszych klientów działających w modelu B2C oraz B2B, a wśród nich Centra Medyczne Medyceusz. W perspektywie najbliższych lat chce swoje rozwiązanie wdrożyć na rynkach Europy i Ameryki Łacińskiej oraz udostępnić system innym specjalizacjom lekarskim, podano także.

„Upmedic to startup napędzany innowacjami ze świetnym teamem, który go tworzy. Wykorzystuje AI/ML w celu wspierania diagnostów podczas ich codziennej pracy. Biorąc pod uwagę problemy, z jakimi borykają się placówki medyczne, zwłaszcza w czasie pandemii, widzimy w tym rozwiązaniu olbrzymie możliwości usprawnienia funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, z korzyścią dla lekarzy i ich pacjentów. Wizja ta oraz ambitne plany rozwoju zadecydowały, że zainwestowaliśmy w tę firmę” – skomentował dyrektor inwestycyjny w LT Capital Konrad Gawłowski.

(ISBnews)