Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Obecnie w magazynach może zalegać 1–1,5 mln dawek szczepionki przeciw grypie, a sezon, w którym mogą zostać zużyte, kończy się w marcu. Resort zdrowia bierze pod uwagę sprzedaż niewykorzystanych dawek preparatu za granicę. Sytuację może poprawić również fakt, że od wczoraj przeciw grypie można zaszczepić się także w aptekach.
–Jak podaje „DGP”, szkoły rozważają zorganizowanie akcji szczepień przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 5–11 lat na wzór tej przeprowadzonej we wrześniu dla starszych uczniów. Jest to możliwe dzięki uzgodnieniu stanowiska w tej sprawie przez resorty zdrowia i edukacji.
–Sejmowa komisja zdrowia wprowadziła poprawki do projektu ustawy ws. testowania i weryfikacji szczepień – zgodnie z nimi testy, których firma zażąda od pracownika, mają zostać opłacone z budżetu państwa, a zatrudnionych, którzy się im nie poddadzą i nie okażą certyfikatu szczepienia lub ozdrowienia, będzie można kierować do innego rodzaju prac.

Rzeczpospolita
–Obowiązek szczepienia kotów i trzymania ich w zamknięciu obowiązuje tylko na terenach zagrożonych wścieklizną, czyli w 10 powiatach, w tym 6 dzielnicach Warszawy – Wawrze, Wesołej, Rembertowie, Pradze-Południe, Wilanowie i części Targówka. Wścieklizna jest chorobą praktycznie w 100% śmiertelną. Narażone na nią są przede wszystkim lisy i nietoperze.