Medicalgorithmics: MediLynx rozpoczyna współpracę Narodowym Instytutem Zdrowia w USA

MediLynx podjął współpracy z amerykańską Siecią Badań Kardiochirurgicznych (CTSN), finansowaną przez instytucje rządowe Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi (NHLBI) oraz Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH), podał Medicalgorithmics. MediLynx będzie dostawcą rozwiązań do zdalnej diagnostyki w prowadzonym przez renomowane ośrodki badawcze badaniu klinicznym.

Celem badania jest określenie skali występowania pooperacyjnego migotania przedsionków w wyselekcjonowanej grupie pacjentów. W badaniu, w którym będzie używane urządzenie PocketECG 4, udział weźmie 500 pacjentów. Zostanie prowadzone w doświadczonych ośrodkach klinicznych będących częścią sieci CTSN. Planowany czas udziału pacjentów w badaniu to 48 miesięcy, a każdy uczestnik otrzyma urządzenie PocketECG na okres 30 dni od chwili wypisu ze szpitala, podano.

„W MediLynx jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez sieć CTSN, finansowaną przez amerykańskie instytucje rządowe NHLBI/NIH, do współpracy z ponad 25 ośrodkami akademickimi przy tym niesamowitym badaniu. MediLynx oraz technologia PocketECG zostały wybrane ze względu na nasze nowoczesne rozwiązania i potwierdzoną skuteczność kliniczną w diagnostyce kardiologicznej” – powiedział dyrektor operacyjny (COO) MediLynx William Moody, cytowany w komunikacie.

Badanie o nazwie: Antykoagulacja w nowych przypadkach pooperacyjnego migotania przedsionków po pomostowaniu aortalno-wieńcowym (w ramach badania PACeS) – elektroniczna opieka zdrowotna (Anticoagulation for New-Onset Post-Operative Atrial Fibrillation after CABG (PACeS) Digital Health Sub-study), jest wieloośrodkowym randomizowanym badaniem klinicznym, w którym do monitorowania rytmu serca będą wykorzystywane urządzenia PocketECG 4 dostarczone przez MediLynx, podano także.

„To dla nas bardzo ważny, referencyjny projekt, potwierdzający najwyższa klasę technologii PocketECG. Dzięki niemu dotrzemy z naszymi rozwiązaniami do szerszej grupy potencjalnych klientów i zwiększymy rozpoznawalność naszych technologii, co powinno wesprzeć rozwój sprzedaży na rynku USA. Współpraca z amerykańskimi ośrodkami akademickimi to także ważny sygnał dla potencjalnych partnerów z innych krajów, dodatkowo uwierzytelniający skuteczność naszych technologii” – powiedział członek zarządu CFO Medicalgorithmics Maciej Gamrot, CFO.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews)