Niedzielski: Decyzja ws. zniesienia obowiązku maseczek najwcześniej za ok. dwa tygodnie

Decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek będzie podejmowana na podstawie obserwacji trendów dotyczących liczby nowych zakażeń COVID-19 najwcześniej za około dwa tygodnie, wynika z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Niedzielski wskazał, że Ministerstwo Zdrowia nie obserwuje „przyspieszenia epidemicznego” w związku z powrotem do szkół.

„Jeżeli chodzi o kwestię maseczek i tych regulacji, które pozostały, to tutaj zdecydowaliśmy jeszcze nie podejmować decyzji, ponieważ od tego tygodnia dzieci wróciły do szkoły. Mamy w związku z tym zwiększone ryzyko transmisji w szkołach” – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Zastrzegł, że wstępna ocena wskazuje, że „raczej nie powinniśmy obserwować jakiegoś przyśpieszenia pandemicznego”, a trendy spadkowe powinny się utrzymywać.

„Nie podam, oczywiście, dokładnej daty, ale obserwując trendy, które będą związane z powrotem dzieci do szkół, będziemy podejmowali tę decyzję pewnie najwcześniej w perspektywie dwóch tygodni” – podkreślił.

(ISBnews)