Morawiecki: Znosimy większość obostrzeń zw. z COVID-19 od 1 marca br., maseczki pozostają

Rząd znosi od 1 marca br. większość obostrzeń, nałożonych w związku z pandemią COVID-19, oprócz noszenia maseczek, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Do normalnego funkcjonowania wrócą urzędy, które w ostatnim miesiącu pracowały głownie zdalnie.

„Dzisiaj znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne. Ograniczamy te wszystkie obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały. Nadal będzie obowiązywało tylko noszenia maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej w sklepach – […] tam, gdzie ten dystans między ludźmi jest bliski z oczywistych względów” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

„Przywracamy również normalną prace w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach przedsiębiorstwach zalecana byłą praca zdalna. Dzisiaj znosimy to zalecenie” – dodał.

Podkreślił, że kolejne kraje europejskie znoszą restrykcje, znoszą ograniczenia i wracają do normalności, ale cały czas zalecają szczepienia.

Zniesienie obostrzeń zostało przedyskutowane z Radą ds. COVID.

(ISBnews)