„Polfa Tarchomin 'wyszła poza swoją strefę komfortu’ i w ostatnim czasie zajęła się produkcją produktów biobójczych czy tlenu medycznego. To odpowiedź na potrzebę chwili, ale też i duże wyzwanie dla firmy. Cieszę się, że ktoś z zewnątrz to zauważył” – tak Karolina Stanny, Dyrektor Zakładu Medycznego TZF Polfa komentuje otrzymanie nagrody „Najbardziej wiarygodnej firmy w polskiej gospodarce” w kategorii Medycyna.

Jak przypominała Polfa jest najdłużej działającą firmą farmaceutyczną w Polsce i jedną z najstarszych w Europie – w przyszłym roku będzie obchodzić 200-lecie istnienia.

„Przez cały ten czas pracujemy nieprzerwanie, dostarczając leki dla pacjentów” – podkreśla Stanny. – „W planach jest uruchomienie produkcji leków onkologicznych, które mają zabezpieczyć polskich chorych. To element bezpieczeństwa lekowego”.

Polfa Tarchomin otrzymała nagrodę za rozpoczęcie budowy Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych i fabrykę produkcji form jałowych oraz aktywne włączenie się w walkę z koronawirusem. Firma jako pierwsza przestawiła swoją produkcję na płyn do dezynfekcji, który do dziś jest dystrybuowany do instytucji publicznych, szkół itp.
Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” są jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 roku. Obecnie zatrudnia niemal 1 000 osób, w większości w fabryce w Warszawie. Zakład posiada ok. 30 linii produkcyjnych wytwarzających ponad 300 produktów, co daje około 20 mln opakowań leków rocznie.

W trzeciej edycji gali nagród i wyróżnień „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów oraz hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w czwartek, 27 stycznia br., w Pałacu Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad galą pełnili Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.