Falck przekazuje kolejne ambulanse na rzecz Fundacji udzielających wsparcia obywatelom walczącej Ukrainy

Falck przekazuje kolejne 3 w pełni wyposażone ambulanse, na rzecz Fundacji udzielających wsparcia obywatelom walczącej Ukrainy. Fundacje: „Misja medyczna” oraz „Fundacja Rodu Szeptyckich”, jutro (17 marca) przejmą ambulanse, które będą nieść pomoc w okolicach Lwowa. Jest to kolejna partia ambulansów, po 18 dostarczonych do Kijowa i 7 dostarczonych do Mołdawii, przekazanych przez grupę Falck, na rzecz broniącej się przed napaścią Rosji Ukrainy.

„Mer Lwowa apeluje o pomoc w postaci ambulansów, by zapewnić bezpieczeństwo medyczne mieszkańcom i uciekinierom ze wschodniej Ukrainy, których setki tysięcy czeka na zakończenie działań wojennych w okolicach tego miasta. Na wojnie ludzie umierają nie tylko od kul i rakiet. Zawały serca, wylewy czy inne stany zagrażające życiu wymagają natychmiastowej pomocy, którą ciężko jest zapewnić bez wyposażonych ambulansów. Wszystkie dostępne ambulanse zostały wcześniej skierowane na tereny objęte działaniami wojennymi, dlatego cieszę się, że wspólna inicjatywa Fundacji „Misja medyczna” oraz Fundacji Rodu Szeptyckich, wsparta przez grupę Falck, zapewni realną pomoc w postaci 3 ambulansów wraz z ratownikami wolontariuszami.” – powiedziała Katarzyna Czajka z Falck Medycyny.

Grupa Falck w ramach programu pomocy dla Ukrainy, wysłała transport 18 ambulansów do broniącego się Kijowa i otrzymała potwierdzenie, że dotarły one na miejsce.

Falck przekazuje kolejne 3 w pełni wyposażone ambulanse, na rzecz Fundacji udzielających wsparcia obywatelom walczącej Ukrainy. Fundacje: „Misja medyczna” oraz „Fundacja Rodu Szeptyckich”, jutro (17 marca) przejmą ambulanse, które będą nieść pomoc w okolicach Lwowa. Jest to kolejna partia ambulansów, po 18 dostarczonych do Kijowa i 7 dostarczonych do Mołdawii, przekazanych przez grupę Falck, na rzecz broniącej się przed napaścią Rosji Ukrainy. Razem jesteśmy silni, razem damy radę!

„Mer Lwowa apeluje o pomoc w postaci ambulansów, by zapewnić bezpieczeństwo medyczne mieszkańcom i uciekinierom ze wschodniej Ukrainy, których setki tysięcy czeka na zakończenie działań wojennych w okolicach tego miasta. Na wojnie ludzie umierają nie tylko od kul i rakiet. Zawały serca, wylewy czy inne stany zagrażające życiu wymagają natychmiastowej pomocy, którą ciężko jest zapewnić bez wyposażonych ambulansów. Wszystkie dostępne ambulanse zostały wcześniej skierowane na tereny objęte działaniami wojennymi, dlatego cieszę się, że wspólna inicjatywa Fundacji 'Misja medyczna’ oraz Fundacji Rodu Szeptyckich, wsparta przez grupę Falck, zapewni realną pomoc w postaci 3 ambulansów wraz z ratownikami wolontariuszami” – powiedziała Katarzyna Czajka z Falck Medycyny, cytowana w komunikacie.