Jest nowy wiceminister zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcina Martyniaka; nowy wiceminister zajmie miejsce Sławomira Gadomskiego – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Martyniak to dotychczasowy szef gabinetu politycznego Ministra Zdrowia oraz przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego, będzie kierować pracami departamentów z obszaru inwestycyjnego oraz analitycznego.

Pracował także w centralnym zespole eksperckim w KPRM, gdzie był odpowiedzialny m.in. za analizy i doradztwo w obszarze gospodarczym, inwestycyjnym oraz zdrowotnym.

Nowy wiceminister jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. Marcin Martyniak studiował również Business Management na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na ULHT w Lizbonie. Obecnie jako uczestnik studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną w ramach Katedry Gospodarki Narodowej.