Enel-Med chce znacząco zwiększyć liczbę gabinetów stomatologicznych w ciągu 2 lat

Warszawa, Polska. 13.05.2021r. Jacek Rozwadowski prezes Firmy ENEL-MED S.A. Fot. Adam Tuchlinski / Tuchlinski Studio dla FORBES

Enel-Med planuje znacząco zwiększyć liczbę gabinetów stomatologicznych w ciągu 2 lat, w drodze akwizycji i projektów green field, poinformował prezes Jacek Rozwadowski. Spółka nabyła właśnie Dental Nobile Clinic w Piasecznie.

„Nasza spółka stawia na zrównoważony rozwój z wykorzystaniem wszystkich skutecznych instrumentów rynkowych. Strategia grupy uwzględnia silny obecnie trend konsolidacji prywatnych usług medycznych, a firma ma odpowiednią bazę i know-how, aby stać się konsolidatorem w obszarze stomatologii. Łącząc akwizycję z projektami typu green field planujemy w ciągu dwóch lat znacząco zwiększyć liczbę gabinetów stomatologicznych w całym kraju. Stomatologia zajmuje w naszej firmie miejsce szczególne, dlatego szukamy podmiotów o wysokiej renomie i ekspertyzie. Akwizycja Dental Nobile Clinic to pierwszy i ważny krok w kierunku rozwoju sieci specjalistycznych i ultranowoczesnych klinik stomatologicznych w całej Polsce” – powiedział Rozwadowski, cytowany w komunikacie.

Grupa Enel-Med podała, że rozszerza swoje portfolio o klinikę stomatologiczną, Dental Nobile Clinic. Akwizycja pięciofotelowej placówki w podwarszawskim Piasecznie pokazuje ambicje Enel-Med, aby stać się konsolidatorem rynku usług stomatologicznych typu premium w Polsce, podkreślono w materiale.

„Pozyskane środki w wysokości ok. 80 mln zł z emisji akcji sprawiły, że Enel-Med planuje szereg akwizycji w obszarze stomatologii, medycyny estetycznej oraz przychodni systemu opieki abonamentowej enel-care. Pierwszą z nich jest przejęcie podwarszawskiej placówki premium Dental Nobile Clinic” – dodano.

Obecnie Grupa Enel-Med posiada ponad 20 placówek stomatologicznych w całej Polsce. Jak zapowiedziano, „tylko kwestią czasu jest dalszy rozwój sieci placówek własnych i partnerskich”. Grupa planuje także kolejne przejęcia.

„Konkurencyjny rynek usług medycznych i oczekiwania pacjentów motywują nas do dążenia do ciągłego doskonalenia naszej oferty. Zależy nam nie tylko na najwyższej jakości obsługi klienta, ale również na zwiększaniu dostępności do specjalistów w różnych częściach Polski. Dlatego już dziś przyglądamy się możliwościom dalszych inwestycji we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Katowicach i Warszawie” – powiedział Rozwadowski.

Centrum Medyczne Enel-Med jest prywatnym operatorem usług medycznych w Polsce, obecnym na polskim rynku ochrony zdrowia od 1993 roku. Spółka świadczy usługi medyczne w 41 placówkach własnych i 1 600 partnerskich. Od 2011 roku jest spółką notowaną na GPW.

(ISBnews)