Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W poniedziałek 17 października w Kajetanach pod Warszawą rozpocznie się IV edycja kongresu „Zdrowie Polaków”. W jego ramach odbędzie się 8 debat, 55 paneli i ponad 70 wykładów, w których udział wezmą przedstawiciele branży medycznej. Tegoroczne hasło kongresu brzmi: „Profilaktyka zdrowotna i innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia”.

Puls Biznesu
–Zdaniem Krisa Siemionowa ze spółki Biofund, która na początku października objęła 49,99% akcji Medicalgorithmics, połączenie z Kardiolytics, które od 2018 r. m.in. rozwija algorytmy sztucznej inteligencji, autonomicznie analizujące i dostarczające lekarzowi informacje kwantyfikujące ryzyko wystąpienia zawału serca, pozwoli wykorzystać potencjał organizacyjny polskiej spółki i istotnie przyspieszy budowanie skali sprzedaży Kardiolytics. Zarówno produkty Medicalgorithmics, jak i Kardiolytics skierowane są do tych samych pacjentów, dlatego synergie między firmami są naturalne.

DziennikWschodni.pl
–Fundacja Nutritia użyczy Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie 6 fantomów, imitujących pacjentów dorosłych i pediatrycznych, do kształcenia studentów w zakresie żywienia klinicznego. Zdaniem prezes fundacji Anny Cywińskiej co piąty pacjent chorujący na nowotwór umiera z powodu wycieńczenia i niedożywienia organizmu, dlatego tak istotne jest uczenie studentów medycyny interwencji żywieniowych, np. zakładania sondy nosowo-żołądkowej czy wdrażania żywienia dojelitowego.