Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak podaje „DGP”, dziś do Komisji Europejskiej z inicjatywy polskiego resortu zdrowia trafi list, podpisany do tej pory przez jedną czwartą państw członkowskich, w którym padają żądania podjęcia natychmiastowych działań mających na celu zlikwidowanie trwającej nadpodaży szczepionek i przedstawienia planu renegocjacji umów z Pfizerem.

Rzeczpospolita
–Jeszcze w tym roku do Sejmu trafi projekt ustawy, za którym stoi Fundacja Życie i Rodzina Kai Godek. Zakłada on, że do dwóch lat więzienia groziłoby za publiczne propagowanie działań dotyczących możliwości przerwania ciąży, nawoływanie do aborcji oraz informowanie o możliwości zabiegu w przypadkach innych niż wymienione w ustawie.

Puls Biznesu
–Carein, spółka opracowująca własne dermosuplementy, czyli suplementy diety skoncentrowane na problemach dermatologicznych, pozyskała ponad 0,5 mln zł w ramach rundy pre-seed. Do inwestorów należą m.in. prezes Grupy Agora Bartosz Hojka i dyrektor zarządzający funduszu inwestycyjnego RKKVC Mateusz Bodio. Kapitał ma umożliwić zakończenie prac nad recepturą produktów, przetestowanie ich skuteczności, uruchomienie produkcji i wprowadzenie pierwszej linii dermosuplementów.