Healthnomic chce zadebiutować na New Connect w nadchodzącym roku

Healthnomic chce zadebiutować na New Connect w nadchodzącym roku, poinformował ISBtech prezes Paweł Wiśniewski. Dokumentację związaną z procesem chce zamknąć w I kw. 2023 r.

„Celujemy w 2023 rok. Całą dokumentację związaną z procesem chcemy zamknąć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Niewątpliwie debiut giełdowy będzie dla nas dużym krokiem w rozwoju. Umożliwi naszym projektom ekspozycję na inwestorów z Polski i zagranicy, ale także zwiększy renomę i prestiż podczas rozmów o komercjalizacji i sprzedaży rozwiązań, które już prowadzimy” – powiedział ISBtech Wiśniewski.

Dodał, że mimo że obecny rynek nie jest idealny dla firm chcących zebrać kapitał, jednak wierzy, że „dla wartościowych projektów zawsze znajdą się środki”. Do momentu wejścia na giełdę spółka rozważa pozyskanie kapitału.

„Pandemia, jak również inflacja, które doprowadziły do obecnego kryzysu, są paradoksalnie czynnikami, które napędzają rozwój telemedycyny. Wszyscy mówią, że biznes szuka oszczędności, efektywniejszych rozwiązań. W medycynie dzieje się dokładnie to samo. Jesteśmy hubem rozwijającym technologie diagnostyki chorób cywilizacyjnych” – zaznaczył prezes.

Spółka rozwija projekt platformy telemedycznej OmniHealth, systemu do zarządzania badaniami. Wraz z platformą, Healthnomic rozwija urządzenia medyczne, które pomogą wykrywać kolejne choroby cywilizacyjne. Wykorzystywany przez spółkę obecnie rejestrator bada bezdech senny, ale spółka rozwija też kolejne urządzenie, Apnomic GX3, które wspomoże diagnostykę kolejnych chorób cywilizacyjnych.

Healthnomic S.A. jest hubem technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych, opartym o autorskie rozwiązania, wspierane automatycznymi algorytmami. Spółka opracowuje również rozwiązania terapeutyczne dla wybranych chorób. Spółka rozwija technologię do etapu komercjalizacji, a następnie sprzedaje ją bądź licencjonuje.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ ISBtech)