uPacjenta najlepszym polskim startupem 2022 roku

Ramp, uPacjenta i Vue Storefront zostali laureatami tegorocznych Aulerów, najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień polskiej społeczności startupowej. Czołowe startupy z globalnym potencjałem wyłoniło 44-osobowe jury.

Aulery zostały rozdane po raz dwunasty. Do tegorocznego konkursu nadesłano łącznie 236 zgłoszeń. Jury złożone z inwestorów, ekspertów branżowych, founderów i przedstawicieli mediów, w I turze przyznało 15 nominacji, a następnie wyłoniło zwycięzców.

Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba startupów, a wśród nich kilkadziesiąt, które już generują milionowe przychody.

„Finałowa piętnastka to liderzy w swoich branżach, których każdy powinien obserwować. Stawiamy na globalny potencjał, zdecydowaliśmy się więc wyróżnić firmy, które już są, bądź wkrótce będą wizytówką Polski na świecie. uPacjenta dąży do tego, aby każdy człowiek na świecie mógł skorzystać z badań profilaktycznych. To startupy, które zmieniają postrzeganie polskich firm na globalnym rynku” – powiedział Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT i Prezes Fundacji Aula Polska, organizatora konkursu.

Założony w 2018 roku MedTech uPacjenta to platforma e-commerce łącząca najnowszą technologię z wiedzą medyczną specjalistów. Oferując pacjentom badania krwi z dojazdem oraz konsultacje online, ułatwia dostęp do profilaktyki zdrowotnej. Badania można bezpiecznie wykonać on-demand, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu – zarówno w domu, jak i w pracy.

Dotychczas w ramach usługi przebadano ponad 350 tysięcy pacjentów i wykonano więcej niż 1,2 mln badań. Przychody spółki w 2021 roku wzrosły niemal dwukrotnie względem roku 2020, osiągając poziom 14 mln złotych.

„Auler jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem, ponieważ motywuje nas, by dalej realizować misję globalnego rozwoju. Dostajemy kolejne potwierdzenie z rynku, że my też możemy iść w świat, wzorem innych polskich firm, które już mają na tym polu sukcesy. Dziś startujemy z beta usługą w Londynie i chciałbym powiedzieć wszystkim founderom: go global, just do it! Spełniajcie swoje marzenia. Jako Polacy nie powinniśmy być skromni, tylko dumni z tego, co już osiągamy” – powiedział Dominik Swadźba, CEO i Co-Founder uPacjenta.