Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–W wyniku likwidacji lekarskich skierowań na oddziały SOR, które często były próbą obejścia długiego oczekiwania na specjalistę, zaobserwowano spadek przyjęć na szpitalne oddziały ratunkowe. Zdaniem ekspertów jest to jednak pozorne działanie, ponieważ nie rozwiązuje problemu, jakim jest brak sprawnej opieki na innych poziomach.
–Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu ma się odbyć pierwsze czytanie projektu ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej. Wdroży ona w całym kraju system leczenia, który obecnie funkcjonuje w ramach pilotażu w czterech województwach. Zdaniem ekspertów centralizacja leczenia onkologicznego może być korzystna dla systemu, ale też zwiększyć odległości do miejsc leczenia, ponieważ wciąż nie wiadomo, które z placówek leczących nowotwory znajdą się w KSO.

Puls Biznesu
–Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów uzgodniły warunki rozszerzonej współpracy handlowej z Procter & Gamble. W ramach współpracy ZPC Otmuchów będą produkować nową kategorię produktów żelkowych z obszaru zdrowia i suplementów diety. Umowa obowiązuje do grudnia 2024 r. i uwzględnia międzynarodową sprzedaż.