Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Ministerstwo Zdrowia chce wyposażyć małe gabinety w laptopy, celem jest usprawnienie obsługi pacjenta i obiegu danych między placówkami. Po maksymalnie 5 komputerów mogła się zgłosić każda mniejsza placówka przyjmująca do 5 tys. pacjentów, jednak chętnych do końca października (pierwotny termin) było tak mało, że resort przedłużył termin najpierw do grudnia, a potem do marca. Do tej pory zgłosiło się 900 przychodzi, podczas gdy Ministerstwo Zdrowia szacowało, że będzie ich nawet 2,4 tys.
–Minister sportu Kamil Bortniczuk i jego Partia Republikańska chce zakazu sprzedaży napojów energetyzujących młodzieży poniżej 18. roku życia, która, jak wynika z badań, jest najbardziej narażona na negatywne skutki działania kofeiny i tauryny.

Dziennik Polski
–W najbliższy weekend (4-5 lutego) w Krakowie po raz siódmy odbędzie się Forum Pacjenta Onkologicznego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Unicorn oraz Prezydent Miasta Kraków. W programie przewidziano zarówno część warsztatową, jak i wykłady prowadzone przez specjalistów różnych dziedzin: psychologii, dietetyki czy rehabilitacji, a tematyka dotyczy wsparcia zarówno samych chorych, jak i całych rodzin