Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak podaje „DGP”, wskutek braku współpracy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sprawiedliwości terapie dla więźniów, u których wykryto wirusa HCV – zapalenie wątroby typu C, otrzymało do tej pory kilka osób, mimo że resort zdrowia wyasygnował na ten cel 60 mln zł, a z leczenia miało korzystać ok. 600 osób rocznie.
–Komisja Europejska i Pfizer do końca lutego mają przyjąć nowe porozumienie w sprawie szczepionek na koronawirusa. Anonimowe źródła podają, że w grę wchodzi przedłużenie (nawet do 1,5 roku) terminu dostawy lub zmniejszenie dostaw w zamian za wyższą kwotę za dawkę.
–Mimo że w ubiegłym miesiącu rada nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatwierdziła program zakładający uruchomienie ogólnopolskiej wypożyczalni sprzętu, a urządzenia zostały kupione i czekają w magazynie, start programu został przesunięty w czasie – PFRON musi w pierwszej kolejności opracować szczegółowe zasady funkcjonowania wypożyczalni oraz wybrać podmiot, który będzie ją obsługiwał. Opłata za korzystanie ze sprzętu będzie wynosiła 2% ceny sprzętu kosztującego do 80 tys. zł lub 1,5% w przypadku droższych urządzeń.