Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Puls Biznesu
–Zdaniem analityczki DM BOŚ Sylwii Jaśkiewicz sztuczna inteligencja znajdzie szczególnie pożyteczne zastosowanie w przypadku biotechnologii, a jej wykorzystanie w procesie odkrywania leków będzie rosło. Jednym z wpływających na to czynników jest trend ograniczania badań na zwierzętach. Analityk Ipopemy Łukasz Kosiarski wskazuje, że z polskich biotechów giełdowych pod kątem wykorzystywania AI wyróżniają się Selvita, Ryvu i Ardigen.

Głos Wielkopolski
–Nowoczesny Szpital Kliniczny na Grunwaldzie w Poznaniu zostanie wyposażony w specjalistyczny sprzęt warty ponad 19 mln zł. Dzięki realizacji projektu świadczenia dla pacjentów onkologicznych i kardiologicznych mają być bardziej dostępne. Nowy sprzęt trafi do: Oddziału Kardiologii, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgii Ogólnej i Transplantologii oraz Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Gastroenterologicznej wraz z blokami operacyjnymi.

Dziennik Bałtycki
–Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pucku pozyskała bardzo ważny sprzęt do diagnozy autyzmu wśród dzieci. Urządzenie ADOS 2 to jedyne na rynku wszechstronne narzędzie do diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu. Badania będą o wiele bardziej dostępne oraz bezpłatne. Zakup narzędzia był możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Polskich Sieci Elektroenergetycznych.