Synektik liczy na początek III fazy testów klinicznych kardioznacznika w USA w II półroczu

cof

Synektik planuje rozpoczęcie III fazy testów klinicznych kardioznacznika w Stanach Zjednoczonych w II połowie roku, po uzyskaniu zgody FDA, zapowiedział prezes spółki Cezary Kozanecki.

„Przed nami najważniejszy kamień milowy, czyli uzyskanie zgody FDA na przeprowadzenie III fazy badań klinicznych kardioznacznika na terenie Stanów Zjednoczonych. Po jej uzyskaniu rozpoczniemy nabór pacjentów do badań. Spodziewamy się, że nastąpi to w II połowie roku” – powiedział Kozanecki podczas telekonferencji.

„W Polsce badania są zakończone, wstępne wyniki są optymistyczne” – dodał.

Kardioznacznik jest radiofarmaceutykiem przeznaczonym do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego.

Projekt kardioznacznika jest flagowym projektem badawczo-rozwojowym Grupy Synektik. W grudniu ub.r. Europejski Urząd Patentowy udzielił Synektik patentu na związek chemiczny soli amoniowej znakowany radioizotopem przeznaczony do badań MPI (perfuzji mięśnia sercowego) metodą PET/CT, w związku z prowadzonym przez Grupę projektem kardioznacznika.

Grupa Synektik dostarcza rozwiązania informatyczne, nowoczesną technologię oraz pełen zakres usług i wsparcia dla placówek medycznych, w zakresie radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Synektik powstał w 2001 roku, od 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)