Biomed Lublin zmienia nazwę na Synthaverse; planuje m.in. większą ekspansję zagraniczną

Biomed Lublin zmienia nazwę na Synthaverse i pod nowym szyldem chce szerzej wkroczyć na nowe rynki, podała spółka. Kolejnym elementem strategii ma być uruchomienie nowych zakładów i znaczące zwiększenie przychodów. Biomed buduje ponadto szersze struktury marketingowo-sprzedażowe dostosowane do skalowanego biznesu. Oficjalnie spółka zmieni nazwę po rejestracji w KRS.

„Nazwa Synthaverse ma kojarzyć się z firmą, której DNA determinuje synteza różnorodnych idei i podejść do farmacji w celu poszukiwań przełomowych rozwiązań, przesuwających granice medycyny. Jako Synthaverse, pragniemy kontynuować naszą misję, jeszcze bardziej skupiając się na odkrywaniu, rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii farmaceutycznych oraz ekspansji na rynkach zagranicznych” – powiedział prezes Mieczysław Starkowicz, cytowany w komunikacie.

Działania zakładające rebranding podyktowane są nieustannie zmieniającymi się realiami rynkowymi, a także nową wizją rozwoju marki. Celem jest również budowa sprawnej i stabilnej organizacji, dodano.

„Wychodzimy naprzeciw dynamicznie zmieniającemu się otoczeniu. Chcemy, aby nasza marka była odzwierciedleniem potrzeb partnerów biznesowych oraz samych pacjentów. Dzięki zdobywanemu przez dziesiątki lat doświadczeniu i zaufaniu możemy stać się nowoczesną firmę, która z siłą i determinacją poszukuje i tworzy rewolucyjne rozwiązania” – wskazał prezes.

„Teraz przechodzimy historyczną transformację. Mamy ambicję, aby stać się czołową firmą w regionie, wyznaczającą trendy i wzorce na rynku. Jednym z podstawowych celów jest zbudowanie większego portfela produktowego oraz zaistnienie na największych i najbardziej dochodowych rynkach farmaceutycznych na świecie” – kontynuował Starkowicz.

Pomóc w tym ma realizacja strategicznych inwestycji – stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz nowego zakładu produkcyjnego Onko BCG. Budowa CBR jest na ukończeniu. Celem projektu jest wdrażanie na rynek innowacyjnych produktów w skali międzynarodowej oraz odpowiedź na zapotrzebowanie pacjentów – udoskonalony produkt lecznicy Onko BCG oraz szczepionka BCG. Dodatkowo inwestycja ma zwiększyć konkurencyjność produktów Synthaverse oraz umocnić jego pozycję rynkową. Równolegle, zgodnie z planem, trwa budowa nowego zakładu produkcyjnego Onko BCG. Ta inwestycja ma umożliwić zwiększenie produkcji Onko BCG o około 300.000 opakowań/rocznie, co oznacza zwielokrotnienie potencjału wytwórczego tego produktu.

Jednocześnie Synthaverse prowadzi badania w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań, mogących znacząco wpłynąć na sukces w leczeniu chorób i stanów zdrowotnych, zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Jednym z kluczowych elementów strategii jest rozwój portfolio produktowego z zakresu obszarów terapeutycznych jak urologia czy ginekologia. Firma we współpracy ze strategicznymi partnerami także rozszerza działalności na rynkach zagranicznych, wprowadzając innowacyjne produkty i technologie farmaceutyczne do kolejnych krajów i regionów, zakończono w informacji.

Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40.

(ISBnews)