Medicalgorithmics zintegruje swoją platformę z urządzeniami amerykańskiej dms-service

Medicalgorithmics rozpoczyna współpracę z dms-service, jednym z czołowych amerykańskich dostawców sprzętu do monitoringu kardiologicznego, która będzie polegać na integracji urządzeń amerykańskiej firmy z platformą rozwijaną przez Medicalgorithmics wraz z oprogramowaniem opartym na algorytmach sztucznej inteligencji, podała spółka. Integracja oprogramowania otworzy przed polską spółką nowe możliwości w zakresie dostarczania autorskich algorytmów opartych na sztucznej inteligencji i oprogramowania do analizy sygnału EKG dla urządzeń firm trzecich, podkreślono.

dms-service jest dostawcą usług monitorowania metodą Holtera na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma oferuje m.in. innowacyjny Holter myPatch sl oraz 2 i 3-kanałowe Holtery myPatch.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)