Polski klips chirurgiczny dostał oskara

Innowacyjny klips chirurgiczny międzynarodowej firmy Grena, założonej i prowadzonej przez Polaków, otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Desing Award, zwaną oscarem designu. Unikalny design produktu doceniło międzynarodowe jury konkursu.

Narzędzie jest flagowym produktem Greny, docenianym przez chirurgów na całym świecie. Rodzinna firma obecna na rynku od 35 lat, bardzo szybko zyskała globalny zasięg i stworzyła międzynarodową strukturę. Pracując nad klipsem postawiono na innowacyjność i ulepszono klipsy obecne dotychczas na rynku. Jury doceniło ergonomię narzędzia, jego design, a także łatwość i bezpieczeństwo użycia. Doceniono istotne zmniejszenie ilości generowanych odpadów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ponoszonych przez szpitale w związku z licznie wykonywanymi procedurami medycznymi.

Klips chirurgiczny XXL SIZE CLICK’AV PLUS® to przede wszystkim jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Wyróżniają go innowacyjne mikroząbki, które gwarantują stabilność klipsa w trakcie zabiegu nawet przy wysokim ciśnieniu krwi oraz największy dostępny na rynku rozmiar, który pozwala na zamknięcie dużych struktur tkankowych w trakcie zabiegu operacyjnego. Opatentowana konstrukcja umożliwia użycie klipsa zarówno w przypadku chirurgii otwartej, jak i endoskopowej.

„Tworząc narzędzia medyczne patrzymy nie tylko na produkt, ale przede wszystkim na człowieka – lekarza i pacjenta. Stawiamy na innowacyjność, dbamy o proces legislacyjny
i patentowy, na każdym z etapów pilnujemy najwyższej jakości. Sprawnie łączymy ergonomię z designem, który zagwarantuje komfort pracy chirurgowi i bezpieczeństwo pacjentowi. Stale też poszukujemy maksymalnie przyjaznych środowisku rozwiązań” – mówi Konrad Brodaczewski, wiceprezes Grena Ltd. – „W codziennej pracy stawiamy na ewolucję, nie rewolucję, wsłuchujemy się w potrzeby specjalistów i konsekwentnie ulepszamy sprzęt, który pomaga ratować ludzkie życie. Nagroda to dla nas potwierdzenie, że to, co robimy, działa i zostało dostrzeżone nie tylko przez lekarzy, ale i przez ekspertów od designu” – dodaje.

„Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że design nie gra roli, jeśli chodzi o sprzęt medyczny… Ma on jednak ogromne znaczenie, bo ludzie otoczeni pięknymi produktami czują się lepiej. Dotyczy to także personelu medycznego i pacjentów. Umieszczenie ich w środowisku pełnym dobrze zaprojektowanych przedmiotów pomaga poprawić ich samopoczucie” – dodaje Andrzej Decewicz, lekarz, współtwórca flagowych produktów Greny. – „Dobry design oznacza świetną ergonomię. Narzędzia używane przez personel medyczny muszą wspierać leczenie pacjentów i gwarantować maksymalny komfort i wygodę medykom. Im lepsza ergonomia urządzeń medycznych, tym płynniejsze i bezpieczniejsze będą procedury medyczne” – dodaje.

Grena Ltd. to producent rozwiązań i produktów medycznych dla specjalistów i personelu szpitalnego. Firma istnieje od 35 lat. Z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zakładami produkcyjnymi w Polsce, Zjednoczonym Królestwie i Chinach, Grena prężnie działa w międzynarodowej strukturze – na rynku polskim, włoskim czy niemieckim. Oprócz klipsów chirurgicznych oferuje także wszystkie narzędzia potrzebne do przeprowadzenia operacji chirurgicznych – m.in. dreny, innowacyjne i opatentowane narzędzia laparoskopowe, klej chirurgiczny.