Paweł Białas, Erecept.pl.: Rośnie popularność telemedycyny w Polsce (wideo)

„Telemedycyna staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkańców mniejszych gmin. Zgodnie z naszym badaniem z telemedycyny korzysta dziś w Polsce 8 na 10 mieszkańców” — mówi Paweł Białas prezes Erecept.pl w rozmowie z ISBnews.TV

W Polsce działa kilkadziesiąt serwisów internetowych oraz aplikacji oferujących konsultacje telemedyczne. Z danych SimilarWeb wynika, że tylko w lipcu br. odnotowały one ponad 3,2 mln wizyt. Jak wskazuje badanie opinii „Telemedycyna oczami Polaków” już 83 proc. Polaków skorzystało z usług telemedycznych.

„Telemedycyna jest popularna, bo pomaga znosić bariery w dostępie do opieki medycznej. Tę popularność widać szczególnie wśród pacjentów z gmin do 50 tys. mieszkańców” — dodaje Paweł Białas.

Dlaczego rodacy wybierają telemedycynę?

„Bo termin konsultacji telemedycznej jest szybki, nawet tego samego dnia (tak odpowiedziało 47 proc. ankietowanych), a forma konsultacji medycznej jest dla pacjentów wygodna (40 proc.). Co piąty ankietowany przyznał, że ma za daleko do przychodni stacjonarnej (19 proc.), a 15 proc. oświadczyło, że koszty prywatnej wizyty u lekarza są za wysokie” — odpowiada prezes Białas.