Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Portale pośredniczące w zdalnym wystawianiu recept podjęły ponad 18 tys. razy próbę przekroczenia limitów wyznaczonych w ubiegłym tygodniu przez Ministerstwo Zdrowia. W opinii resortu mechanizm jest skuteczny i nie blokuje wydawania recept w tradycyjnych placówkach. Środowisko lekarskie podkreśla, że limit jest fatalnym pomysłem, również dlatego, że nie został wprowadzony żadnym aktem prawnym.
–Uwagi do projektów rozporządzeń określających zasady uzyskiwania i wykonywania zawodu ratownika medycznego można zgłaszać w ramach konsultacji do 2 sierpnia. Nowe regulacje dotyczą sposobu stwierdzania niezdolności do pracy z powodu stanu zdrowia oraz oceniania znajomości języka polskiego osób, które chcą wykonywać zawód ratownika medycznego na terenie Polski.

Głos Wielkopolski
–Do krotoszyńskiego szpitala trafiły dwie karetki za ponad 1,2 mln zł. Jedna z karetek zasili Zespół Ratownictwa Medycznego, a druga będzie dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jest to część z całego projektu, ponieważ docelowo do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie ma trafić sprzęt za ponad 5 mln zł.