Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Okręgowy Sąd Lekarski w Warszawie zdecydował wczoraj o zawieszeniu wykonywania zwodu na rok dla lekarki, która wystawiła najwięcej recept w Polsce za pośrednictwem tzw. receptomatów online, oraz o zakazie pracy w innym miejscu niż szpital dla medyka, który zajął drugie miejsce wśród rekordzistów. Podobne postępowania są prowadzone w 14 izbach, dotyczą 43 lekarzy.

Puls Biznesu
–Dziś odbędzie się posiedzenie Rady do spraw Ochrony Zdrowia w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, poświęcone omówieniu zmian wprowadzanych do ustawy Prawo farmaceutyczne. Podczas posiedzenia prezydent i jego doradcy wysłuchają racji zarówno zwolenników przepisów, nazywanych Apteka dla Aptekarza 2.0, jak i ich przeciwników.
–Centrum Medycyny Konopnej, stworzone przez fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, zawarło umowę dystrybucyjną z Sanity Group, w ramach której CMK zyska wyłączność na sprzedaż 8 leków z medyczną marihuaną, wybranych zgodnie z lokalnymi potrzebami i oczekiwaniami. Rejestracja potrwa ok. roku, spółka chce ruszyć z wielokanałową promocją i sprzedażą najpóźniej we wrześniu 2024 r.