Spółka zależna Medicalgorithmics otrzymała dwa patenty europejskie

Kardiolytics Inc. – spółka zależna Medicalgorithmics – otrzymała dwa patenty europejskie: EP 3 726 460 B1 dotyczący metody autonomicznego segmentowania naczyń wieńcowych wypełnionych kontrastem w obrazach tomografii komputerowej (CT) oraz patent EP 3 719 744 B1, który przedstawia metodę i system wykorzystujące uczenie maszynowe do segmentowania naczyń wieńcowych wypełnionych kontrastem w obrazach medycznych, podała spółka. To kolejne patenty dla Kardiolytics, których zabezpieczenie umożliwi firmie promowanie i komercjalizację wynalazków, w tym technologię wspierającą komputerową diagnostykę naczyń wieńcowych, podkreślono.

Kardiolytics, firma tworząca rozwiązania dla medycyny oparte na sztucznej inteligencji, dołączyła do grupy kapitałowej Medicalgorithmics w listopadzie 2022 roku.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)